چرا کارتریج های پرینترهای جوهر افشان اچ پی خشک می

چرا کارتریج های پرینترهای جوهر افشان اچ پی خشک می
 چرا کارتریج های پرینترهای جوهر افشان اچ پی خشک می

چرا کارتریج های پرینترهای جوهر افشان خشک می شوند، برای جلوگیری از این کار می توانم انجام دهم؟

دلایل متعددی وجود دارد که کاربران متوجه می شوند که، علیرغم داشتن مقدار زیادی جوهر در کارتریج، نازل ها خشک شده اند و به درستی چاپ نمی شوند.

شایع ترین علت برای بروز این مشکل استفاده نادرست است. افرادی که از پرینترهای خود استفاده می کنند، به ندرت با این مشکل رو به رو می شوند که کارتریج ها به سرعت خشک شوند. این مشکل چاپ را میتوان با چاپ بیشتر کاهش داد که به طور منظم نازل ها کار کنند و همیشه تمیز و مرتبکار کنند.

دومین علت رایج مسدود شدن نازل، خشک شدن، تاریخ انقضا است. کارتریج ها در پرینرهای اچ پی تاریخ انقضا دارند و اگر بعد از این تاریخ استفاده شوند می تواند باعث بروز مشکلات در چاپ شود. برای به حداقل رساندن این خطر، همیشه تاریخ انقضا را بررسی کنید اطمینان حاصل کنید که کارتریج شما منقضی نمی شود سپس خرید کنید.

برخی از کاربران از کارتریج های پر شده استفاده می کنند. اگر این کار اشتباه انجام شود، می تواند منجر به ورود هوا به کارتریج، خشک شدن جوهر و مسدود شدن نازل شود. مراقب باشید هنگام پر کردن کارتریج اطمینان حاصل کنید که این کار حرفه ای انجام می شود. و حتما توسط کارشناسان نمایندگی اچ پی باشد.

همیشه اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما در یک اتاق با دمای پایدار نگه داشته شده است، زیرا درجه حرارت می تواند کارتریج جوهر شما را تحت تاثیر قرار دهد.

چه کاری می توانم برای تعمیر کارتریجی که جوهر آن خشک  شده انجام دهم؟

چند روش وجود دارد که می توانید دریابید که نازل کارتریج در پرینتر شما مسدود شده است.

تمیز کننده نازل را روی پرینتر اچ پی خود اجرا کنید. این گزینه ممکن است از طریق رایانه شما یا به عنوان یک گزینه در پرینتر اچ پی موجود باشد. راهنمای کاربر به شما این امکان را می دهد که اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید.

اگر هیچ یک از این موارد به شما کمک نکرد باید پرینتر اچ پی جوهر افشان خود را به مرکز تعمیرات پرینترهای اچ پی ارسال کنید تا این کار در نمایندگی اچ پی توسط متخصصین این امر انجام شود.

کلیه حقوق متعلق به نمایندگی اچ پی می باشد